Atrakcje Gdyni

Gdynia to jedno z największych miast w Polsce o bogatej historii, pełna wyjątkowych atrakcji, warto odwiedzić ją o każdej porze roku. W nowoczesnym mieście portowym każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego. Planując pobyt, warto wybrać nocleg położony bliżej niektórych atrakcji. Oferujemy wynajem luksusowych apartamentów, przystępne ceny oraz świetną lokalizację.

Gdynia atrakcje:

Marina Gdynia
Najciekawszym punktem Gdyni jest przystań jachtowa Marina. Organizowane są tam wszystkie imprezy jachtowe, usłyszymy tam również szanty. Skromne łódki, duże żaglowce oraz luksusowe jachty są zacumowane tuż obok siebie. Kluby żeglarskie wokół przystani Marina, oferują szeroką ofertę szkoleń, kursów oraz rejsów. Przystań może przyjąć 260 statków i każdemu z nich zapewnić stały dostęp prądu. Co więcej, na nabrzeżu położona jest stacja paliw, a port spełnia wszystkie standardy ekologiczne. W przystani zobaczymy statki o długości nawet 20 metrów, co roku organizowane są zloty największych żaglowców.

Orłowo
Z dala od zgiełku wielkiego miasta położona jest szczególna dzielnica Gdyni. Orłowo, które z początku było małą osadą rybacką, z czasem przemieniło się w ostoje spokoju oraz miejsce spotkań literatów i artystów. Znajdziemy tam piękną plażę oraz malowniczy Klif Orłowski porośnięty drzewami i roślinnością, chronioną od sześćdziesięciu lat przez rezerwat przyrody Kępa Redłowska. Co więcej, klif jest bardzo dobrze widoczny ze 180-metrowego mola.

Muzeum Motoryzacji
Dzięki pasji Witolda Ciążkowskiego, w Gdyni podziwiać można również zabytkowe samochody. W muzeum motoryzacji zobaczymy wszystkie maszyny dwudziestego wieku, a sceneria jest stylizowana na lata 20. Wszystkie zostały odrestaurowane i przywrócone do swojego dawnego blasku. Kolekcja założyciela jest o wiele większa, ale zanim eksponaty zostaną wstawione do muzeum, muszą przejść kompletną renowację. Znajdziemy tam również stare mapy samochodowe, schematy silników i zdjęcia z najsłynniejszych rajdów.

Centrum Naukowe
Dzięki niecodziennemu centrum nauki EXPERYMENT, w którym znajdziemy ponad 200 stanowisk, dostępnych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, poznamy między innymi działanie śluzy, śruby Archimedesa dowiemy się jak stworzyć wir wodny, to wszystko dostępne w galerii HYDROŚWIAT. Główną atrakcją jest ogromnych rozmiarów drzewo, które służy jako taras widokowy, przeżyjemy tam na własnej skórze, jak wygląda trzęsienie ziemi oraz dowiemy się, jak widzą zwierzęta.